.

.

wtorek, 26 listopada 2019

„Życzliwie, razem, blisko!”

21 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Zgodnie z tradycją wywodzącą się ze Stanów Zjednoczonych, wystarczy w tym dniu uśmiechnąć się do drugiej osoby. Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach. 

Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Jest to apel przeciwko problemom i często smutnej rzeczywistości.  Hasło tegorocznej edycji to: „Życzliwie, razem, blisko!” zachęcać ma do umacniania więzi społecznych i doceniania siły płynącej z synergii działań wspólnotowych. Po prostu: siła tkwi w grupie, a razem znaczy więcej, sensowniej, bezpieczniej. Bycie życzliwym to bycie uważnym, wrażliwym i otwartym na drugiego człowieka. To nieegoistyczna filozofia życia oparta na pozytywnych wartościach, wzajemnym zaufaniu i przekonaniu, że jesteśmy częścią większej całości, o którą warto dbać.
W naszej szkole  obchodziliśmy ten dzień po raz dwunasty, na ścianach i drzwiach każdej klasy pojawiły się plakaty tematycznie związane ze świętem. Dla każdego ucznia przygotowane były słodycze i sentencje do losowania.
W holu można było  zakupić kawałek pysznego ciasta i inne słodkości przygotowane  przez wolontariuszy, a pieniądze zebrane ze sprzedaży zostaną przeznaczone na zakup upominków dla niepełnosprawnych z Fundacji Brata Alberta z Jawiszowic.
Tradycją świętowania tego dnia jest Gala Uczniów Pozytywnie Zakręconych. Podczas gali prezentują się uczniowie obdarzeni różnymi talentami - śpiewają, grają na różnych instrumentach, prezentują swoją twórczość literacką, a także prace plastyczne.
 W tym roku wystąpili przed szkolną publicznością: Sebastian Munik z klasy 3i, który zagrał na keyboardzie dwa utwory: „Spring Walc” Fryderyka Chopina i Pachel Bech Kanon, Klaudia Rochowiak zaśpiewała piosenkę z repertuaru zespołu Farba pt. Zagubiony książę i drugą w duecie z Natalią Roczyną (3i) - piosenkę niespodziankę.
 „Sen o Warszawie” zaśpiewała Justyna Wilk (2i),  w układzie tanecznym zaprezentowali się Oliwia Polak z klasy 1l, a także zespół Karoliny BGC i Sajki Sajki young Sajki i jej ekipy.
Bartek Fajfer przeczytał tekst piosenki, pt. „Życie wieczne”, której autorem jest Arek  Ledwoń z klasy 2w.
Prace plastyczne zaprezentowali: Klaudia Rochowiak (4i), i Natalia Roczyna (3i), Arkadiusz Ledwoń (2w), Łukasz Cerajewski (3i). Fotografie : Monika Drewniak (4i) i Patryk Wiewióra (4i).
Na zakończenie jako gość naszej gali wystąpił absolwent szkoły Damian Kolasa, który podzielił się własnoręcznie wykonanym mixem dwóch utworów jego ulubionego zespołu Twenty one Pilots.
O tym, jak świetnie bawiła się młodzież świadczy odtańczony spontanicznie na zakończenie imprezy taniec belgijski.
Dziękujemy konferansjerom: Weronice Palusińskiej i Kamilowi Polokowi za profesjonalną prezentację artystów.
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tego wyjątkowego dnia.






Brak komentarzy:

Prześlij komentarz